sil­něj­ší jsme my

AN­GA­ŽO­VA­NÉ UMĚ­NÍ 011

Délka: 1 min

Fotoreportáž z demonstrace na Kavčích horách. Tisíce lidí protestovaly proti zestátnění České televize a Českého rozhlasu.

Ně­ko­lik ti­síc li­dí se dnes od­po­led­ne po 16. ho­di­ně vy­da­lo na po­chod na pod­po­ru ve­řej­no­práv­ních mé­dií, kte­rý or­ga­ni­zo­va­lo usku­pe­ní Mi­li­on chvi­lek pro de­mo­kra­cii. Od sta­ni­ce me­t­ra Praž­ské­ho po­vstá­ní se de­mon­stran­ti vy­pra­vi­li k bu­do­vě Čes­ké te­le­vi­ze. Me­zi mluv­čí­mi byl ta­ké Mi­loň Če­pel­ka z Di­va­dla Já­ry Ci­mr­ma­na, kte­rý v pro­slo­vu pro­hlá­sil: „Vždyc­ky si ří­kám, abychom ne­pod­leh­li své sla­bos­ti a ne­řek­li si, že to ne­má ce­nu, vždyť oni jsou sil­něj­ší. Hov­no. Nejsou. Sil­něj­ší jsme my, když chce­me a vy­tr­vá­me. Je to po­tře­ba.

Vlá­da bez řád­né ana­lý­zy a de­ba­ty s od­bor­ní­ky ten­to tý­den schvá­li­la ná­vrh zá­ko­na, pod­le ně­hož se ma­jí roz­hla­so­vé a te­le­viz­ní po­plat­ky od led­na zru­šit a pe­ní­ze ma­jí mé­dia do­stá­vat ze stát­ní­ho roz­počtu. Roz­počty obou in­sti­tu­cí se pod­le vlád­ní­ho plá­nu ma­jí sní­žit cel­kem o 1,4 mi­li­ar­dy Kč.

FO­TO: AN­NA ČER­NÁ

News­let­ter

Při­hlas­te se k od­bě­ru na­še­ho news­let­te­ru a do­stá­vej­te pra­vi­del­ně in­for­ma­ce nejen o no­vých čís­lech ča­so­pi­su, ale i udá­los­tech po­řá­da­ných ko­lek­ti­vem Dí­la!

To­to po­le je vy­ža­do­vá­no.

Ne­spa­mu­je­me! Dal­ší in­for­ma­ce na­lez­ne­te v na­šich zá­sa­dách ochra­ny osob­ních úda­jů.

V AKTUÁLNÍM ČÍSLE: