Několik tisíc lidí se dnes odpoledne po 16. hodině vydalo na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek pro demokracii. Od stanice metra Pražského povstání se demonstranti vypravili k budově České televize. Mezi mluvčími byl také Miloň Čepelka z Divadla Járy Cimrmana, který v proslovu prohlásil: „Vždycky si říkám, abychom nepodlehli své slabosti a neřekli si, že to nemá cenu, vždyť oni jsou silnější. Hovno. Nejsou. Silnější jsme my, když chceme a vytrváme. Je to potřeba.“
Vláda bez řádné analýzy a debaty s odborníky tento týden schválila návrh zákona, podle něhož se mají rozhlasové a televizní poplatky od ledna zrušit a peníze mají média dostávat ze státního rozpočtu. Rozpočty obou institucí se podle vládního plánu mají snížit celkem o 1,4 miliardy Kč.










FOTO: ANNA ČERNÁ

